[CZ/SK] Beginning guide

Jul 19, 2018
6
3
3
#1
Zdravím Vás,
protože česká komunita se na tomto serveru docela rozmáhá a všichni mají dost otázek, rozhodl jsem se udělat návod kompletně v češtině.

Začátek 1 - 35/55
Každý kdo začínal ví, že začátek je nejhorší část hry. Vaším úkolem je udělat základní výbavu a sehnat si úplňkový meč (fms), nebo čepel z krevele (rib) alespoň se 40% průměrnou škodou, aby jste něco usekali. To je vše. Jakmile seženete zbraň přemístěte se na 55 úroveň. Proč 55? Na této úrovni se Vám odemykají rosy, které dost usnadní jak přežití (bílá rosa = obrana, zelená rosa = magie), nebo co nejrychleji usekat cíl (červená rosa = kritická šance, MODRÁ ROSA = hodnota útoku 90/120 NEJDŮLEŽITĚJŠÍ ROSA, můžete používat i žlutou rosu = rychlost útoku, nebo oranžovou rosu = pronikavý zásah) - rosy se vyrábí ve druhých městech u NPC - Huahn So. Další věcí, která Vám zvedne obranu, dmg a životy jsou "Ochrany dračích bohů", které získáte ze "Záhadných truhel" z metinů 65 a víc.

CO JE VAŠÍM ÚKOLEM NA TÉTO ÚROVNI?
- snažit se vydělat na "Brave boar seal" - mount, který přidá 30% dmg na metiny (možnost sehnat i v IS)
- "Baby lion seal" - pet, přidává 2k HP, 15% příšery, 10% metiny
- "Buffi" - ano, to je ta buffka, která běhá za většinou hráčů, sama Vás buffuje (možnost sehnat i v IS)


KDE VYDĚLÁVAT NA TÉTO ÚROVNÍ?
- Metiny 55 / 65 - drop Enchantment truhel(modrých truhel) - drop začarek
- prodej Kamenů duše, taky něco hodí
- nově přidaný drop "Knih misí", z kterých je možnost po splnění získat "Legendary soulstone" - určený ke čtení schopností na L, knihy můžete prodávat samostatně, nemusíte je dělat
https://board.aeldra.net/threads/guide-mission-books-rewards.1370/
- pokud máte dostatečný DMG můžete se přemístit do Zeleného lesa na metiny 75/80 - padá Vám více krystalů a truhel - nejlépe se prodávají
GARNET CRYSTALY, mají nejvyšší hodnotu, v Zeleném lese Vám z každého metinu padne kupa zbraní (ne, není to odpad jako jsem si myslel na začátku já) doporučuji si vyprázdnit inventář, aby jste toho pobrali co nejvíce, uprostřed ZS bývá založený stánek, ke kterému přijedete a zbraně přes "Prodat" a označením díky CTRL + levé tlačítko myši prodáte hromadně tyto zbraně. Každý takovýhle návrat Vám hodí zhruba 5kk(záleží na velikosti Vašeho inventáře)
55 - 75
CO JE VAŠÍM ÚKOLEM NA TÉTO ÚROVNI?
- pokud máte tyto tři výše zmíněné předměty je čas šetřit na "Jedovatý meč, nebo Meč zášti" dostačující bude s průměrnou škodou okolo 45-50% (čím víc, tím líp) a kamenem na příšery +4
- 55 - 75 se nejlépe expí v Pavoučím dungeonu 3.
- v Katakombách z truhly Azraela je možnost dropnout šperky z krystalu duše, každý z nich přidává +15% příšery +9, tyhle šperky Vám vydrží až do 105(nemusíte je dropovat, můžete je koupit, cena za poslední dobu dost spadla)

KDE VYDĚLÁVAT NA TÉTO ÚROVNÍ?
- na tomto levelu se Vám otevírá možnost dropování z Baronky pavouků - klíč dropnete z Pavoučí královny na konci Pavoučího dungeonu 1 - z baronky padají zbraně od 75 a propustka(potřebná pro vstup do dungeonu 100+, takže pro Vás akorát na prodej)
-od 75 se otevírá možnost dropování na Azrealu v Katakombách - pro vstup je potřeba "Vysušená hlava", která se dropuje ze Zubaté s kosou v 9. patře věže
- metiny a dropování krystalů a prodej zbraní pořád přetrvává
- doporučuji vydělat na šperky a rychle do mapy 90

75-90
CO JE VAŠÍM ÚKOLEM NA TÉTO ÚROVNI?
- 75-90 se nejlépe expí v Jeskyni vyhnanství 2 začátek, nebo konec(zde jsou těžší moby)

- na 90 udělat runy (F5) - získávají se pomocí dropu z metinů v mapách 90
- začněte pomalu vydělávat, nebo už dělat talismany na bosse. Do teď žádný talisman, nebyl potřeba, ale nech nich dále bosse nedáte. Razador = fire talisman, Nemere = ice talisman. Mám dojem, že na bosse stačí +27, ale když už se vrhnete do dělání talismanů, není problém je dodělat na +30 a víc.

KDE VYDĚLÁVAT NA TÉTO ÚROVNÍ?
- přetrvává prodej zbraní z metinů
- možnost prodeje knih misí (těžkých), které už tu padají, nebo je dělat
- prodej věcí na vylepšení run
 
Last edited:
Likes: RaTaTaTa
Sep 28, 2018
12
3
3
#2
Pěkně zpracováno -)

Jakékoliv další dotazy na hráče Vafle

Jen doplním:
CO JE VAŠÍM ÚKOLEM na začátku?
Přidat se k nám -> CzechLions (pokud jste to už neudělali)

CHCI URYCHLIT TO NUDNÉ DROPENÍ, JAK TO UDĚLÁM?
Nezbývá nic jiného, než dobít mince a za ně prodávat průměrně za 300kk přidání bonusu do zbraně (15% boss/metiny/příšery)