Reclamatii & Nemultumiri legate de membrii staff RO

Anki

Active member
Jul 6, 2018
105
58
28
Salut! In acest topic puteti posta reclamatiile si nemultumirile legate de membrii echipei RO.

Posturile " adminul x nu mi-a raspuns la mesaj " , " adminul y nu raspunde la mesaj " nu vor fi luate in considerare intrucat zilnic sunt 3000-4000 de jucatori online si este de inteles ca respectivul poate omite un mesaj.

jardel50

New member
Jan 13, 2019
2
0
1
Eu inteleg ca e confidentiata dovada dar tu sa poti da ban la cineva eu asa stiu ca trebuie sa ai o dovada care sa io trantesti in nas respectivului pe care lai banat si mi sa fost dat 6h mute motiv nuj dar asta nu conteaza si mi sa mai spus ca eu am facut negot intre servere dar nu am facut in fine macar lamurestema cu o dovada sa vad cu ochi mei ca la 29 de ani ai mei nu derilez eu nu sunt eu nebun sau sunt sa stiu

Anki

Active member
Jul 6, 2018
105
58
28
Eu inteleg ca e confidentiata dovada dar tu sa poti da ban la cineva eu asa stiu ca trebuie sa ai o dovada care sa io trantesti in nas respectivului pe care lai banat si mi sa fost dat 6h mute motiv nuj dar asta nu conteaza si mi sa mai spus ca eu am facut negot intre servere dar nu am facut in fine macar lamurestema cu o dovada sa vad cu ochi mei ca la 29 de ani ai mei nu derilez eu nu sunt eu nebun sau sunt sa stiu
Salut. Precum ti-am spus si aici , dovezile nu se pot arata, deci nu iti voi arata dovezile. Tot mentionezi despre un 6h mute, dar nu doresti a-mi oferii numele caracterului pe care s-a intamplat acest lucru pentru a iti spune cu exactitate daca a fost degeaba sau nu acel mute.
Si, pentru a iti aduce aminte mai bine, iti voi spune numele amicului: " GodCalypso " . Atat tu cat si amicul tau ati primit ban permanent.
Subiect incheiat!

NoaHH

New member
Feb 2, 2019
1
0
1
Salut , am primit mute de la [GM]Osyr 1h pentru simplu fapt ca ia zis unuia ca este prost ....serios pentru chestia asta se da MUTE 1H

Anki

Active member
Jul 6, 2018
105
58
28
Salut , am primit mute de la [GM]Osyr 1h pentru simplu fapt ca ia zis unuia ca este prost ....serios pentru chestia asta se da MUTE 1H
Salut. Pe viitor te-as ruga sa precizezi numele caracterului pe care ai primit sanctiunea. Referitor la sanctiune, ai spus "romanul este mereu prost", adica ne-ai insultat pe toti, si ai primit doar o ora mute. Nu inteleg ce vezi gresit in o ora mute, cand durata sanctiunii trebuia marita considerabil.

h3x0byN

New member
Jan 10, 2019
29
11
3
Salutari, deci la En-Tai-ul de la ora 09, eu am luat mute pentru insulte ( pe drept ) imediat .. ii dau aceluias GM mesaj pe discord sa verifice sectiunea de support click me acesta zice ca i-a sanctionat click .. intru in joc 10 minute mai tarziu.. respectivul player nu avea mute click

el a spus ca i-a dat mute la Today at 9:14 AM (+-3minute)

lucru care nu s-a intamplat, probabil va vedea reclamatia acum si ii va da mute, totusi se pot verifica si log-urile in chat, tot

kakaPOWERRR a luat mute, kakaPOWERRRR n-a luat, nu vreau sa aud ca e greseala, am si precizat ca sunt 2 diferite.

Last edited:

Zia

Community Manager
Staff member
Community Manager
Jan 23, 2019
112
18
18
Salut, colegul meu a santionat doar pe cel cu 3 de R deoarece nu a observat ca erau 2 ,dupa a fost santionat si kakaPOWERRRR .Nu trebuie sa faci reclamatie il puteai atentionat ca sunt doua persoane. O zi buna.

Cu respect
Zia.

h3x0byN

New member
Jan 10, 2019
29
11
3
ddd.png

Am si scris, e job-ul unui GM Sa fie atent, MAI ALES CA AM SCRIS. pe bune acum. Gresit intentionat/neintentionat este greseala.

cU rEsPecT, h3x0byN

Zia

Community Manager
Staff member
Community Manager
Jan 23, 2019
112
18
18
View attachment 2794

Am si scris, e job-ul unui GM Sa fie atent, MAI ALES CA AM SCRIS. pe bune acum. Gresit intentionat/neintentionat este greseala.

cU rEsPecT, h3x0byN
Cum am mai spus si altora sunt foarte multe pm-uri cand esti pe joc singur si pe discord te mai incurci, nu s-a intamplat ceva grav sa nu dramatizam.Daca nu verifica sectiunea de #reports si se sanctionat mai tarziu iar nu era bine.

Cu respect
Zia.

Sep 24, 2018
2
0
1
As dori sa reclam pe [SGM]Zia pentru abuz de functie, ban dat fara dovezi concrete si protejarea de ban pentru negotul intre servere. PM ME pentru mai multe detalii.

Anki

Active member
Jul 6, 2018
105
58
28
As dori sa reclam pe [SGM]Zia pentru abuz de functie, ban dat fara dovezi concrete si protejarea de ban pentru negotul intre servere. PM ME pentru mai multe detalii.
Salut. În primul rând, va trebui să îți schimbi numele de pe forum. În al doilea rând, poți scrie detaliile aici ( nume caracter, dată&timp, întâmplare ).

ZypeR

New member
Feb 6, 2019
1
0
1
Nume: LilAdrian
Admin reclamat: [CoMa]Zia
Motiv: abuz functie
Dovada: Click
Alte precizari: as dori sa vad si eu o dovada pentru acest mute dat, avand in vedere ca nu am mai intrat pe cont de 2 zile, iar eu abia am bani ca sa-mi imbunatatesc contul, de unde sa am si pentru vanzare? :))))))) Daca acest membru staff nu este roman, transmiteti voi la superiori, topic pentru reclamatii in engleza n-am gasit.

Zia

Community Manager
Staff member
Community Manager
Jan 23, 2019
112
18
18
Nume: LilAdrian
Admin reclamat: [CoMa]Zia
Motiv: abuz functie
Alte precizari: as dori sa vad si eu o dovada pentru acest mute dat, avand in vedere ca nu am mai intrat pe cont de 2 zile, iar eu abia am bani ca sa-mi imbunatatesc contul, de unde sa am si pentru vanzare? :))))))) Daca acest membru staff nu este roman, transmiteti voi la superiori, topic pentru reclamatii in engleza n-am gasit.
Salut, am gresit motivul in loc de insulta am pus yang seller, si ca sa nu il scot si sa iti dau iar am lasat asa. O seara buna.

Cu respect,
Zia!

uzendayo

New member
Jan 10, 2019
6
3
3
Salut,
Nume: Kisama
Admin reclamat: [TGM]Syba
Motiv: Necunoasterea Regulilor
Alte precizari: as dori sa stiu cine a procedat corect in acest caz, El sau Eu.
Din cate stiu eu, nu conteaza ce nationalitate este Adminul/ Playerul Reclamant / Playerul Reclamat. Cat simt se vorbeste o limba "Universala" [ Englaza ] sunt de parere ca acest TGM ar fi trebuit sa isi faca treaba, sa citeasca SS-ul si sa decida daca playeril reclamat ar trebui sanctionat.
Multumesc

Zia

Community Manager
Staff member
Community Manager
Jan 23, 2019
112
18
18
Salut,
Nume: Kisama
Admin reclamat: [TGM]Syba
Motiv: Necunoasterea Regulilor
Alte precizari: as dori sa stiu cine a procedat corect in acest caz, El sau Eu.
Din cate stiu eu, nu conteaza ce nationalitate este Adminul/ Playerul Reclamant / Playerul Reclamat. Cat simt se vorbeste o limba "Universala" [ Englaza ] sunt de parere ca acest TGM ar fi trebuit sa isi faca treaba, sa citeasca SS-ul si sa decida daca playeril reclamat ar trebui sanctionat.
Multumesc
Salut, am avut o discutie cu Syba despre acest lucru si nu a fost cel mai bun raspuns ce l-ai primit nu a vrut sa iti spuna ca un TGM nu poate sa verifice daca acel jucator a mai fost santionat cu aceiasi dovada sau nu .In acel moment nu era niciun coleg din comunitatea RO cu acces sa poata sa verifice. Doar GM /SGM/CoMa poate vedea acest lucru. O zi buna.

Cu respect,
Zia.

Zia

Community Manager
Staff member
Community Manager
Jan 23, 2019
112
18
18
De ce adminii isi bat joc de playeri? Banari fara motiv, fara dovezi, fara argumente. -.-
Salut, imi poti da mesaj pe discord sa discutam despre ce s-a intamplat. O zi buna.

Cu respect,
Zia.